• +372 56 98 50 95
  • info@tarmorehitus.ee

Teenused

Fassaaditööd

Fassaaditööd on oluline osa ehitusprotsessist, kus keskendutakse hoone välisilme kujundamisele ja ehitamisele. Fassaad on see, mida inimesed esimesena märkavad, seega on selle kvaliteetne ja esteetiline teostus äärmiselt oluline. Fassaaditööd hõlmavad mitmeid erinevaid aspekte, alates materjalide valikust kuni viimistluseni, ning nõuavad põhjalikku planeerimist ja tehnilisi teadmisi.

Fassaaditööde protsess hõlmab järgmisi olulisi samme:

1. Materjalide valik: Fassaadi materjalide valik on oluline nii esteetiliste kui ka funktsionaalsete aspektide tõttu. Materjalid peavad olema vastupidavad ilmastikutingimustele, vastama ehitusnormidele ja sobima hoone üldise stiili ja visiooniga.

2. Konstruktsioon ja paigaldus: Fassaadi konstruktsioon hõlmab erinevate elementide nagu seinastruktuuride, akende, uste ja katuste paigaldust. Oluline on tagada, et fassaad oleks tugev ja vastupidav ning vastaks ehitusstandarditele.

3. Isolatsioon: Fassaaditööde käigus tuleb hoolikalt planeerida ka hoone soojus- ja heliisolatsioon. Isolatsioonimaterjalid aitavad hoone energiatõhusust suurendada ning tagavad sisekeskkonna mugavuse.

4. Viimistlus: Fassaadi viimistlus hõlmab erinevate viimistlusmaterjalide nagu värvi, krohvi või plaatide paigaldamist. Viimistlus annab hoonele selle lõpliku ilme ja võib märkimisväärselt mõjutada selle visuaalset atraktiivsust.

5. Detailitööd: Detailid nagu fassaadi dekoratiivelemendid, valgustuslahendused ja eriefektid lisavad hoonele iseloomu ja unikaalsust. Need väiksemad elemendid aitavad luua tervikliku ja silmapaistva fassaadi.

Fassaaditööde eesmärk on mitmekülgne – see ei hõlma ainult hoone välisilme parandamist, vaid võib mõjutada ka hoone energiatõhusust, heliisolatsiooni ning üldist elukvaliteeti. Kvaliteetsed fassaaditööd lisavad hoone väärtust ja annavad sellele iseloomu ning on seega oluline osa igast ehitusprojektist.

Krohvitööd

Krohvitööd on ehitusprotsess, kus seinad või laed kaetakse spetsiaalse krohvikihiga. Krohvimine aitab saavutada sileda ja ühtlase pinna ning on osa ehitusest, renoveerimisest või sisekujundusest. Siin on üldine ülevaade krohvitööde protsessist:

  1. Ettevalmistustööd:
    • Enne krohvimist tuleb hoolikalt ette valmistada pind, mida soovitakse krohvida. See võib hõlmata vana krohvi või värvi eemaldamist, pragude parandamist ja puhastamist.
  2. Pindade ettevalmistamine:
    • Kõigepealt tuleb kindlaks teha, millist tüüpi krohv sobib kõige paremini konkreetsele pinnale. Erinevad krohvid on mõeldud erinevatele materjalidele ja tingimustele.
    • Pinnad, mida krohvitakse, peaksid olema kuivad, puhtad ja tolmu- ning rasvavabad.
  3. Krohvimine:
    • Krohvimine algab segu valmistamisest. Krohvimiseks kasutatakse tavaliselt spetsiaalset segumasinat, et tagada ühtlane ja sile segu.
  4. Krohvimise meetod:
    • Krohvi võib kanda seinale või laele käsitsi või kasutada spetsiaalseid tööriistu nagu krohvilabidad, kellu või krohviprits.
    • Tavaliselt kantakse esmalt aluskiht (alus- või tasanduskrohv) ning seejärel viimistluskiht (viimistluskrohv), mis annab pinnale lõpliku viimistluse.
  5. Viimistlemine:
    • Pärast krohvimist tuleb krohvitud pind siledaks ja ühtlaseks viimistleda. See võib hõlmata krohvikihi tasandamist, lihvimist ja poleerimist, et saavutada soovitud tekstuur ja välimus.
  6. Kuivamine ja viimistlus:
    • Pärast krohvimist tuleb lasta krohvikihtidel korralikult kuivada. Kuivamisaeg võib varieeruda sõltuvalt krohvi tüübist ja paksusest.
    • Pärast kuivamist võib vajadusel teha viimaseid puudutusi, nagu lõplik lihvimine või värvi pealekandmine.
  7. Lõplik kontroll:
    • Pärast viimistlust tuleks krohvipind hoolikalt üle vaadata, et veenduda selle kvaliteedis ja viimistletud väljanägemises.

Krohvitööd võivad olla keerukad ja nõuda spetsialisti oskusi, eriti kui soovitakse saavutada keerulisemaid viimistlusstiile või kasutada spetsiaalseid krohviliike. Meie professionaalsed krohvijad kasutavad oma teadmisi ja oskusi, et tagada kvaliteetne ja vastupidav tulemus.

Väikeelamute renoveerimine

Üks meie peamisi tegevusalasid on väikeeramute renoveerimine, mis hõlmab näiteks fassaadi- ja krohvitöid, aedade ehitust ning akende ja miks ka mitte uste paigaldust. Meie eesmärk on pakkuda Sulle täielikku lahendust, mis vastaks Sinu ootustele ja soovidele.

Üks olulisemaid aspekte, mida me väikeelamute renoveerimisel arvestame on energiatõhusus. Tänapäeval on energiakulude vähendamine üha olulisemaks muutunud ning oleme spetsialiseerunud lahenduste pakkumisele, mis aitavad klientidel oma kodu energiatarbimist optimeerida. See hõlmab näiteks parema isolatsiooni tagamist, et säilitada soojus talvel ja jahutus suvel.

Siin on ülevaade üldehituse peamistest aspektidest:

  1. Projekteerimine ja planeerimine:
    • Üldehitusprojekti alguses koostatakse plaanid ja kavad, mis määratlevad ehitatava hoone või struktuuri omadused ja asukoha.
    • Projekteerimine hõlmab arhitektuuri, ehitusinseneritöid, elektrisüsteemide, torustike ja muude vajalike komponentide planeerimist.
  2. Materjalide valik ja hankimine:
    • Enne ehitustööde algust tuleb valida sobivad ehitusmaterjalid, nagu betoon, tellised, teras jne.
    • Materjalid tuleb hankida ja tarnida ehitusplatsile vastavalt vajadusele.
  3. Ehitustööde teostamine:
    • Ehitustööd hõlmavad struktuuride ehitamist vastavalt projekteerimisplaanidele ja ehitusnõuetele.
    • Tööde hulka võivad kuuluda vundamentide valamine, seinakonstruktsioonide püstitamine, katuse, akende ja uste paigaldamine jms.
  4. Elektri- ja torustikutööd:
    • Ehitusprotsessis tuleb paigaldada elektrisüsteemid, valgustus, kütte- ja jahutussüsteemid ning veetorustikud vastavalt hoone funktsioonidele ja nõuetele.
  5. Viimistlustööd:
    • Viimistlustööde hulka kuuluvad sise- ja välisviimistlus, sealhulgas seinte, lagede ja põrandate viimistlemine.
    • Viimistlusmaterjalideks võivad olla värvid, tapeet, plaadid, puit jms.
  6. Renoveerimine ja ümberehitamine:
    • Lisaks uutele ehitustöödele hõlmab üldehitus ka olemasolevate hoonete renoveerimist, laiendamist või ümberehitamist vastavalt muutunud vajadustele.
  7. Kvaliteedikontroll ja ohutus:
    • Ehitusprotsessi käigus tuleb teostada kvaliteedikontrolli, et tagada tööde vastavus nõuetele ja standarditele.
    • Ohutus on oluline osa üldehitusest, tagamaks töötajate ja projekti osalejate turvalisus.
  8. Projekti lõpetamine:
    • Pärast ehitustööde lõppu viiakse läbi lõplik kontroll, et veenduda, et kõik on tehtud vastavalt plaanile ja kvaliteedinõuetele.
    • Projekti lõpetamisel võidakse kliendile üle anda kõik vajalikud dokumendid ja garantiid.

Üldehitus on kompleksne protsess, mis hõlmab mitmeid erinevaid oskusi ja ekspertiise. Edukas üldehitusprojekt nõuab tõhusat planeerimist, koostööd erinevate spetsialistide vahel ning mei täpset tööde teostamist vastavalt projekti nõuetele.